El Speedo Katalog


Základní kurz Program 
Absolventských slevPodle vašich dovedností vás v rámci našich kurzů zařazujeme do výkonnostních skupin.

Ukazujeme vám tím vaše možné budoucí cíle a umožňujeme vám účastnit
 se akcí za výrazně zvýhodněných podmínek. 


 Takto se dostanete ke slevám až 50%...
 
HAWK

  Pokurzovky (Cena 3300 Kč)  Kalendář a přihláška

 
PokurzovkyTři dny létání s kompletním vybavením + šance vyzkoušet si jiné padákové kluzáky z test-centra. Beskydské letové terény s vyčerpávající informací o nich, vývozy, pomoc na startu a v termice. To vše za jeden den dovolené!

Nabízíme vám tři dny létání v Beskydech s pomocí a dohledem instruktora. Poskytneme vám kompletní vybavení. Dáme vám šanci vyzkoušet si jiné padákové kluzáky ve vaší kategorii z test-centra. Provedeme vás po beskydských letových terénech a dáme vám o nich vyčerpávající informace. Zajistíme vám transport po Beskydech a vývozy na automobily dostupná startoviště. Pomůžeme vám na startu a s hledáním prvního stoupání. Zodpovíme vaše dotazy a zaplníme mezery v teoretických vědomostech. To vše za jeden den dovolené!
 
 

  Termické létání v zahraničí (Cena 4400 Kč) Kalendář a přihláška
 

Termické výletyIntenzivní výuka termického létání je perfektní příležitost nejen pro piloty začátečníky, ale i pro vás pro všechny, kteří se pod dohledem zkušených instruktorů chcete pustit do toho správného termického létání.

Všechny letové dny se věnujeme termickému létání, způsobům ustřeďování termických proudů, efektivnímu točení a mnohému dalšímu, co vás může při vašem samostatném termickém létání potkat a překvapit. V závěru tohoto výletu máme připraven přeletový plán pro celou skupinu. Kdo doletí nejdále vyhrává :o). Na tento den zajišťujeme také svozy po zvolené trati. Pokud budete mít s sebou i GPS, budeme si vysvětlovat i možnosti tohohle užitečného přístroje, takže budete moci využívat jeho informací k efektivnímu letu po trati.
 
 

  Pozemní trénink na dunách  (Cena 4900 Kč) Kalendář a přihláška


Pozemní tréninkNaučit se zvládat křižové starty, to chce vítr a trpělivost. Naučit se s padákem nad hlavou chodit do všech stran a kitovat s padákem ze strany na stranu, tak na to už je skutečně potřeba cílený trénink.

Cíle jsou ale různé podle různě zkušených pilotů. Ale jako základní cíl pro běžné piloty je především zvládnutí alespoň jedné z technik křižových startů (čelem k padáku), a také udržení padáku nad hlavou před vlastním startem. Na budoucí tandemové piloty a instruktory však klademe daleko větší požadavky - chůze s padákem do všech směrů a zvládnutí kitování v silnějším větru.
 
 

  Perfektní starty (Cena 3500 Kč) Kalendář a přihláška
 

Perfektní startyUž dříve jste absolvovali některý ze Základních kurzů paraglidingu, jsme majiteli licence PL-A, ale chtěli byste si znovu zopakovat bezpečné starty a naučit se je precizně zvládat? Přihlaste se na tento kurz zaměřený na různé techniky startů, na intenzivní výuku s kamerou a rozbory všech možných chyb a jejich řešení, kterých se zvláště začínající piloti běžně dopouštějí. Udělejte něco pro svůj klid před dalším letem.
 
 

  Přesná přistání (Cena 3500 Kč) Kalendář a přihláška
 

Přesná přistáníUmět přistát do vytýčeného prostoru je stejně důležité, jako se umět vznést ze startoviště. Je to důležitá součást bezpečného létání. Ale na tomto kurzu jdeme ještě více do hloubky této problematiky. Využíváme přístroje GPS k přesné dokumentaci přiblížení na přistání a kameru k získání jednoznačných záběrů o provedení finálního přistání na terč. Vše je podpořeno teoretickou výukou přesnosti přistání a důkladným rozborem každého vašeho přistání.
 
 

  Poznáváme Českou Republiku (Cena 2800 Kč) Kalendář a přihláška
 

Poznáváme terény v ČRChcete načerpat další zkušenosti z létání v nových leteckých oblastech ČR? Pod stálým dohledem našich instruktorů můžete takto bezpečně postoupit k samostatnému létání v našich horách.

Česká republika nabízí velké množství možností volného létání. Beskydy, Krkonoše, Jeseníky, Šumava, České středohoří, létání v rovinách za pomocí navijáku - to všechno jsou oblíbená místa českých i zahraničních pilotů. Chceme vás těmito lokalitami bezpečně provést a předat vám naše zkušenosti s terény, které společně navštívíme. Později se budete do těchto míst samostatně vracet a užívat si naší krásné přírody...
 
 

  Expediční výlety (Cena od 3500 Kč) Kalendář a přihláška
 

Expediční výletyCelá Evropa je plná letových terénů. A naše Expediční výlety jsou vhodné pro skutečně široké spektrum pilotů, kteří s námi chtějí tyto terény poznávat. Nezáleží ani tak na úrovni létání, jako na chuti poznávat nová místa a zajímavé lidi. Můžete vyjet s námi už z Beskyd nebo z Prahy a nebo se můžeme potkat na předem domluvených místech. Ani na těchto výletech se nespokojujeme s pouhým vyvezením pilotů do letové oblasti a zajištěním vývozů, ale zabezpečení našich Expedičních výletů instruktorem na staru i na přistání je u nás standardem. Využijte našich zkušeností a vydejte se s námi poznávat létání v zahraničí.
 
 

  APT Trénink (Cena 5900 Kč) Kalendář a přihláška


Kondiční tréninkDopolední trénink aktivní pilotáže, precizní řešení různých druhů kolapsů vrchlíku a sestupových manévrů spojený s odpoledním intenzivním termickým létáním - to je El Speedo řešení na zvýšení vašeho počtu bezpečně nalétaných hodin v termice.

Ve vybavení na tento kurz naleznete také širokoúhlé mikro kamery pro každého z vás, které používáme na SIV kurzu a Bezpečnostním tréninku. Startoviště i přistávací plocha jsou zajištěny našimi insgtruktory podobně, jako na Základním kurzu. První instruktor se stará o bezpečné starty a navigaci do termiky, druhý, na přistávací ploše, se zaměřuje na důslednou výuku Aktivní pilotáže, tréninku precizního zvládnutí čelních a asymetrických zaklopení a sestupových a únikových manévrů.

S naším výukovým systémem PES (Pilot Education System) nám neuniknou jakékoliv opakující se nebo na sebe navazující chyby. Analýza videozáznamů z osobní širokoúhlé kamery odhaluje souvislosti a jednoduše pak nacházíme řešení. Vaše chuť se vzdělávat a trénovat má přímý vliv na vaše bezpečné létání. 
 
 

  Bezpečnostní trénink pro PL-B (Cena 5900 Kč) Kalendář a přihláška


Bezpečnostní tréninkZúčastněte se intenzivního tréninku sestupových a únikových manévrů, naučte se s námi precizně zvládat symetrická a asymetrická zaklopení náběžné hrany, vypilujte vaši spirálu - udělejte něco pro vaši aktivní bezpečnost.

Se zvyšujícími se výkony padákových kluzáků jsou kladeny také vyšší nároky na vás - jejich majitele. Náš Bezpečnostní trénink je zaměřen na výuku precizního řešení různě dynamických symetrických a asymetrických zaklopení náběžné hrany a na dokonalé zvládnutí všech sestupových i únikových manévrů a jejich kombinací.

Při našem tréninku budete ve stálém spojení s instruktorem a po celou dobu praktického výcviku budete mít nainstalovanou malou osobní kameru s úhlem záběru 180°, díky které budeme moci společně lépe identifikovat možné chyby při provádění jednotlivých cvičení. V druhé polovině tréninku budeme trénink provádět nad zajištěnou vodní hladinou. Součástí bezpečnostního tréninku je také možnost praktického odhození záložního padáku s dopadem na zajištěnou vodní hladinu.
  

Zvýhodněné balíčky kurzů

Bezpečnostní balíček Bivakový balíček Tandemový balíček