El Speedo Katalog

 

     Vyhlídkové lety v Beskydech


Beskydy jsou výjimečnou oblastí pro závěsné létání. Máme zde k dispozici hned několik kvalitních startovišť v různých nadmořských výškách. To nám umožňuje realizovat kvalitní a esteticky hodnotné vyhlídkové lety na různé směry větru o různé síle.
 
Díky kvalitám našich tandempilotů vám standardně nabízíme nejen Základní lety, ale také lety v termickém proudění, díky kterým se s vámi dostáváme vysoko nad okolní krajinu. Ve volném prostoru si pak můžete naplno vychutnat krásu paraglidingu. Po nastoupání do dostatečné výšky můžete také zažívat intenzivní přetížení v různých rotacích při Akrobatických letech nebo se s našimi piloty vydat na skutečné dobrodružství - Přelet Beskyd.
 
Připraveni jsme i na společný let v mladšími pasažéry či Skupinový tandemový let s vašimi přáteli či rodinou. Vyberte si typ letu a lokalitu a my se na vás budeme těšit naviděnou na beskydských kopcích.
 

 

Základní tandemový letZákladní let Objednávka (cena 1300 Kč)


Základní vyhlídkový let je vhodný pro vás, kteří si chcete především vyzkoušet pocit letu, chcete se v doprovodu zkušeného pilota podívat na krajinu jinak, než jak jste zvyklí. Užijte si létání s námi...

Seznamte se blíže s obsahem a průběhem letu...
 
 

Termický tandemový let Termický let Objednávka(cena 1800 Kč)


Tento vyhlídkový let je vhodný pro vás, kteří máte chuť kroužit spolu s tandemovým pilotem ve stoupavých proudech, nabírat postupně výšku zajistit si tak krásný pohled do volného prostoru nad vrcholky kopců. Termické létání je nedílnou součástí paraglidingu a nastoupávat stovky metrů v termickém proudění je skutečně jedinečný zážitek.

Seznamte se blíže s obsahem a průběhem letu...
 

Akrobatický tandem Akrobacie na tandemu Objednávka (cena 2600 Kč)


Pokud rádi zažíváte intenzivní stavy, vyplavený endorfin, široké úsměvy po překonání zvláštních situací, tak neváhejte a pojďte si to zkusit. Náš pilot s vámi nastoupá vysoko nad terén a ostrou spirálou s klesáním 20 metrů za sekundu a přetížením 4-5 G protáhne váš úsměv do vertikálních směrů, proletíte se nad padákem a pokud si budete ještě stěžovat na nedostatek rotací, uvede tandemový padák spolu s vámi do SATu - opadání není tak mohutné, jako při spirále, zato se všechno točí pozpátku. Prostě tento let si skutečně užijete!

Seznamte se blíže s obsahem a průběhem letu...
 

Baby tandemBaby tandem (cena 1300 Kč)Objednávka


Velmi rádi létáme i s dětmi, a proto jsme zavedli do naší nabídky také Baby tandem. Běžně se jedná o děti různého věku, jedinou podmínkou je to, že děti chtějí letět bez jakéhokoliv naléhání rodičů. Pro děti máme připravené speciální vybavení a velikosti padákových kluzáků a sedaček volíme podle výšky a váhy konkrétního dítěte.

Seznamte se blíže s obsahem a průběhem letu...
 

Skupinový tandemSkupinový let několika tandemů

Jsme hrdí na to, že El Speedo AIR TAXI je největší seskupení tandemových pilotů v ČR. Počet našich tandem pilotů nám dává zvláštní možnosti při realizaci skupinových letů. Skupinový vyhlídkový let je určen vám, kdo si chcete let vychutnat najednou s vašimi přáteli či rodinou. Můžeme vám zajistit skupinový let třeba i pěti tandemů najednou. Budete se ve vzduchu potkávat, můžete spolu na dálku komunikovat, budeme spolu točit jedno stoupání. Je to zážitek, který se skupinou násobí.

Tato nabídka platí pro náš Základní a Termický let v Beskydech. O něco výhodnější je využít této služby u Termického letu, kde je čas strávený nad startovištěm delší a můžete tak létat se svými přáteli či rodinou déle.

V případě vašeho zájmu nás kontaktujte na tel. +420 777 311 661.

 


Vyberte si lokalitu
 

Javorový vrchMapa


Excelentní severně situovaný letový terén velice vhodný pro termické a výkonnostní létání. S převýšením 480 metrů, prostorným startovištěm a velkou přistávací plochou, parkovištěm bez poplatků, lanovou dráhou, asfaltovou cestou na vrchol (jen s povolenkou), restaurací na startovišti i přistávací ploše, jednoduše vyjímečné místo nejen pro tandemové létání.
 


PrašiváMapa Prašivé


Zajímavý západně orientovaný  letový terén s jednoduchou příjezdovou cestou a příjemnou restaurací a pěkným prostředím pro celou rodinu. Převýšením necelých 300 sice nepatří k těm nejvyšším v Beskydech, ale právě v situaci, kdy na jiných místech silný vítr znemožňuje létání, se na Prašivé se krásně létá. Při motorovém tandemování máte z tohoto místa Beskydy jako na dlani. Navíc krásné prostředí, dřevěná turistická chata s kvalitní domácí kuchyní a nově opravený dřevěný kostelík jen pár metrů od startoviště přímo vybízí k rodinnému výletu.
 


Lysá horaMapa Lysé hory


Každý s našich absolventů má možnost využít za velmi atraktivní cenu naši půjčovnu paraglidingového vybavení. K dispozici máte paraglidingové sety obsahující padák, sedačku s chráničem, záložní padák, karabiny, batoh a helmu. Stejně tak si u nás můžete zapůjčit vário či GPS. Podmínkou je létání s půjčeným paraglidingovým setem v přítomnosti našeho instruktora. 
 


Ondřejník-SkalkaMapa Skalky


Velmi oblíbený, jihozápadně orientovaný kopec s převýšením téměř 450 metrů a termicky velmi aktivním předpolím. Startoviště není tak prostorné, ale kvalitní termické podmínky vyvažují možnosti tohoto terénu. Přelety Beskyd běžně realizujeme také z tohoto místa.
 


JavorníkMapa Javorníku


Velice oblíbený letový terén pilotů ze západní části Beskyd nacházející se nad Frenštátem pod Radhoštěm. Menší avšak plně dostačující startoviště na vrcholu kopce orientované na sever s posezením i turistickou chatou nabízející občerstvení po celý den. Převýšení 450m umožňuje pěkné lety s výhledem na celou centrální část Beskyd v čele s Lysou Horou a ostatní kopce Smrk, Radhošť a Ondřejník.